Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinegroszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W GROSZKU 2 VER. 2
24087 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 201, obserwuje: 21

Długo czy krótko?

autor: groszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jeśli się uda, wprowadzimy się dokładnie 2,5 roku po rozpoczęciu budowy.
Sporo ludzi mówi mi, że bardzo szybko... Jak jest u Was? Czy taki czas to szybko czy udało Wam się jeszcze wcześniej?

Przeprowadzimy się, ale nie będzie wykończone wszystko na "full". Kuchnia jest, łazienka będzie do końca tygodnia, podłogi są, jest na czym spać, gdzie się umyć, a żal grzać puste mury...

Jakie są wasze odczucia? Wykańczacie idealnie i się przeprowadzacie? Czy bardzo podstawowe wyposażenie i do siebie?

 


Komentarze (17)
autor:jaskibuduja  dodano: 8 miesięcy temu
My wchodzimy w sobotę bpo 5 latach, ciężkiej pracy ( mąż sam robił budował,wykańczał). Brakuję nam tylko jednej łazienki i kominka, wkoło błoto ale ważne że u siebie;)))
Odpowiedź do jaskibuduja
autor:groszek16  dodano: 8 miesięcy temu
Oj jak samemu się buduje, to zdecydowanie dłużej schodzi. Tak jak piszecie "ważne, że u siebie". A o błocie nawet nie mówię, bez kaloszy ani rusz! Można kąpiele błotne urządzać :D
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 8 miesięcy temu
My się wprowadziliśmy w niecałe dwa lata i jeszcze trochę rzeczy brakuje, ale do normalnego mieszkania mamy wszystko 😉 2-2,5 roku to optymalnie zachowując jakieś minimalne przerwy technologiczne na etapie budowy, ale wiem, że ludzie potrafią w rok się wprowadzić.
autor:mariemil2018  dodano: 8 miesięcy temu
my, mam nadzieje, że wprowadzimy się po 22 miesiącach (rok i 10 miesięcy) od rozpoczęcia budowy.
autor:tarantula  dodano: 8 miesięcy temu
Nasz pierwszy dom budowaliśmy pięć lat - budowaliśmy bez kredytu. Równocześnie zaczynali sąsiedzi ale z kredytem i zamieszkali po prawie dwóch latach. To sprawa indywidualna każdego z osobna jak szybko jest w stanie wykończyć domek. Gratuluje postępów:)
autor:martusia91  dodano: 8 miesięcy temu
My wprowadzimy się po 21 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty 😉
autor:marchos87  dodano: 8 miesięcy temu
Wydaje mi sie, że w tej kwestii pieniądze są główną miara czasu. Jeżeli zaczynając budowę ktoś na 500-600tys na koncie to w niecałe 2 lata ogarnie wszystko na tip-top. My pracując w UK odkładaliśmy pieniądze przez 5 lat. Później zaczęliśmy budowę a pieniądze się tak szybko kurczyły że już od roku robimy tyle ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić i się przeciąga. Jeżeli uda nam się spełnić plan to w następne święta bożego narodzenia będziemy u siebie. Po 8 latach w UK i niecalych 4 latach budowy
autor:anitab  dodano: 8 miesięcy temu
U nas rok i trzy miesiące.:)
autor:pa.00  dodano: 8 miesięcy temu
Główna podstawowa sprawa to pieniądze i w jakim standardzie chcecie zamieszkać. Jednemu do szczęścia wystarczą gołe ściany i pół domu do wykończenia w trakcie zamieszkania (rok-1,5 roku), i cieszą się,że są już na swoim.Inni,którym się nie spieszy z zamieszkaniem,wykańczają na spokojnie dom i wnętrze ale na tip top i trwa to nieco dłużej.Znam,też takich co na ciśnieniu budowali(kredyt,wynajęte mieszkanie),wypożyczali osuszacze i chwalili się,że wszystko ok.A po 2-3 latach mury pękały .. Każdy wybiera odpowiednią dla siebie alternatywę.
autor:wenaplus  dodano: 8 miesięcy temu
U nas 19 miesiecy. Przy czym budowa stała przez 8 miesięcy po wybudowaniu piwnicy. Chcieliśmy żeby sobie przezimowało, dojrzało i okrzepło. Potem 9 miesięcy i 1 dzień do przeprowadzki. Dom bez zrobionej górnej łazienki (kafle nadal czekają w garażu na połozenie a mieszkamy niemal rok :D). Kuchnia gotowa oprócz szkła na ścianach, dolna łazienka gotowa i kanapa w salonie. Stół i krzesła z łapanki, reszty mebli brak. Na zewnątrz brakowało tylko tynku (ekipa się nie zjawiła) cały podjazd gotowy. Podziwiam ludzi, którzy potrafią poczekać aż całkiem skończą. Mnie już ciągneło do nowego domu i mimo, że mieszkaliśmy we własnym mieszkaniu, które nie poszło na sprzedaż to chciałam się juz koniecznie przenieść. Mimo braku mebli i lamp.
Odpowiedź do wenaplus
autor:marchos87  dodano: 8 miesięcy temu
My np. czekamy aż zrobimy wszystko na gotowe. Każde pomieszczenie, ogrodzenie, kostka itd. Ale główna sprawa to temu że mieszkamy za granicą i teraz jest prościej oszczędzić żeby później już nie myśleć o ładowaniu kasy w dom tylko mieć na życie i jakieś małe przyjemności. Mój kuzyn np. wziął kredyt i wydał pieniądze a dalej trzeba zrobić bruk, ocieplenie, tynk, ogrodzenie taras itd. jak dla mnie masakra, płacić kredyt a jeszcze mieć świadomość że musisz wydać wg. Mnie około 60-100tys żeby wszystko było ogarnięte
Odpowiedź do marchos87
autor:wenaplus  dodano: 8 miesięcy temu
No wszystko jest kwestią budżetu jaki zostaje po opłaceniu raty. Jak starcza na życie, przyjemności i wykańczanie się to nie jest tak źle.
autor:bastkowiczanka7  dodano: 8 miesięcy temu
My zamieszkaliśmy 1 grudnia po czterech latach, zostało jeszcze trochę pracy, ale jest cudownie😊
autor:wjdkj  dodano: 8 miesięcy temu
ja myślę że 2 lata to jest normalny czas, kiedyś może się budowało 5 lat, ale teraz ta technologia się tak szybko zmienia że aż żal się nie wprowadzić jak najszybciej, jeśli byście się wprowadzili po roku to rozumiem że można powiedzieć że szybko, ale po 2,5 roku to spokojnie już wszystko wyschło itp.My jak się uda to wprowadzimy sie po 2 latach ale chcemy się wprowadzić jak już wszystko będzie gotowe, przynajmniej w domu, bo na zewnątrz to nie ma szans
autor:2cegielki  dodano: 8 miesięcy temu
U nas mąż przewiduje wprowadzkę po 1,5 roku, ale dla mnie bardziej realne są dwa lata. Jeśli są pieniądze na budowę to normlany czas. Mam przyjaciół, którzy się wprowadzają po 8 czy 9 latach. Ale budowali bez kredytu.
autor:selenka  dodano: 8 miesięcy temu
11 miesięcy w domu wszystko prawie jeszcze tylko obejście ale to w przyszłym roku. Wszystko zrobiłem sam z małą pomocą brata.
autor:nitka22  dodano: 8 miesięcy temu
Sprawa indywidualna ..u nas łopata w marcu rok później pod koniec czerwca wyprowadzka:) ale nie mam dokończonych podstopnic i jeszcze kostki brak. Dom zaciągnięty klejem. Wszystko bez czego można się wprowadzić :) powodzenia
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja