Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinegroszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W GROSZKU 2 VER. 2
16610 odwiedzin | wpisów: 32, komentarzy: 180, obserwuje: 8

Czym załatać dziury?

autor: groszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jesteśmy po pierwszej warstwie gruntu.

Jak można było się spodziewać, powychodziło na wierzch kilka dziur na ścianach. Tu ktoś walnął miotłą, tu stuknął drabiną i są..

I tutaj pojawia się moje pytanie - czym załatać te dziurki, aby nie rzucały się w oczy na ścianie? Mamy tynk cementowo - wapienny.Komentarze (2)
autor:nakedpenguin  dodano: 9 miesięcy temu
To zależy jak zatarty macie tynk :)
U mnie jest struktura drobnego piasku. Pomijając fakt, że tynk jest wytrzymały, to takie ubytki naprawiam tynkiem cementowo-wapiennym (biorę akurat dolina nidy lekki szary) tylko z dość dużą ilością wody, żeby na sąsiadujące fragmenty dało się zatrzeć. Na koniec pacą filcową zacieram.

Od biedy można i zaprawki gipsowe robić i też tą samą pacą (najlepiej brudną) zatrzeć - powinna wyjść podobna faktura jak na reszcie ściany.

Tyle, że to moja lamerska wersja tynkarza :) Jeżeli ktoś ma lepsze pomysły, to chętnie skorzystam, bo akurat specem nie jestem :)
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:groszek16  dodano: 8 miesięcy temu
Dziękuję za radę - udało się :) Jedna dziurka mała tylko oporna i wyrównać do końca się nie chciała, reszta super!

Kominek - nowa miłość

autor: groszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie w niedzielny wieczór :)

Od środy mamy gotowy kominek. Zgodnie z zaleceniem przepalamy w nim codziennie. Płomień czaruje tak, że nie chce się z budowy schodzić. Dodatkowo mamy rozprowadzone kanały DGP. Na razie ciężko ocenić jak działają, przekonamy się na jesień.

Poniżej zdjęcie, jak się w chwili obecnej prezentuje:

I jak widać podoba się nie tylko nam... ;)Komentarze (3)
Tytuł: hej
autor:asikris  dodano: 8 miesięcy temu
kto wam robil kominek?pozdrawiamy z okolicy Sanoka-)
Odpowiedź do asikris
autor:groszek16  dodano: 8 miesięcy temu
Ooo, są tu jakieś "swojaki" ;)
Kominek robiliśmy u p. Rzeszutka. Siedzibę mają na ul. Krakowskiej przy Biedronce, domu handlowym Panorama. Sporo osób go nam polecało i z czystym sercem możemy zrobić to samo.
Tytuł: hej
autor:asikris  dodano: 8 miesięcy temu
ooo to fajnie od nas kawaleczek , to napewno sprawdzimy ,no tak swojaki tez tu sa-))))pozdrawiamy
Tagi (1)

Wentylacja w kuchni

autor: groszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dostaliśmy wstępną wycenę i wizualizację kuchni. Wszystko super fajnie, jedynie co nie dawało mi spokoju, to fakt, że jednak nie uda nam się zabudować pod sam sufit (planujemy "gotowe" meble, a nie na wymiar". I w sumie może całe szczęście..

Poszłam do pomieszczenia kuchni i.. tam gdzie chcemy postawić szafkę "słupek" i nad nią jeszcze jedną małą, żeby maksymalnie podciągnąć całość do góry mamy dziury pod rurę od okapu i wentylację. Do spodu dziury od sufitu jest ok. 20 cm. W obecnej wersji nad szafkami zostaje nam jakieś 13 - 15 cm. Czy to wystarczy dla wentylacji i "upchnę tam rurę od okapu?

Czy może zrezygnować z szafki nad słupkiem? Choć wydaje mi się, że będzie to głupio wyglądało...

Jeszcze jedna opcja - zamknąć rurę od okapu w szafkach - tzn. zabudować także okap, tylko co wtedy z wentylacją? Wystarczy szparka nad szafkami? Czy kombinować coś inaczej? Czy przy otwartej kuchni nie przejmować się tematem?

Poniżej widok na ścianę w kuchni (wymiary będą inne, bo blat będzie wyżej i nad słupkiem nie będzie aż 23 cm).

I ściana z otworami wentylacyjnymi

Doradźcie proszę, co zrobić.Komentarze (2)
Tytuł: a
autor:cza00  dodano: 9 miesięcy temu
nie wiem czy zrozumiałem dobrze ale nie wiesz czy wejdzie rura w otwór wentylacyjny, bo szafki górne zasłonią ci wentylacje i zostanie jakieś 10, 5 cm otworu ?? są przejściówki do rur wentylacyjnych o prostokątnych wymiarach 5x10 cm itp. myślę ze powinno wejść tylko trzeba końcówkę taką kupić
Odpowiedź do cza00
autor:groszek16  dodano: 9 miesięcy temu
Zostanie nam ok. 13 - 15 cm otworu. I zastanawiam się, czy zasłonięcie te 2 cm otworu wentylacyjnego w czymś przeszkodzi, w poprawnym działaniu, czy lepiej poprowadzić rurkę "w szafce" i wyprowadzić z przodu/boku.
A w kwestii "czy się zmieści" - to chyba dostałam odpowiedź :) W razie jakby te brakujące 2 cm blokowały wejście rury, to kupię przejściówkę.

Gaz, płytki i... "gruntowy" dylemat

autor: groszek16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam w niedzielne popołudnie.

Doczekaliśmy się przyłącza gazu. W piątek  z samego rana zjawiła się ekipa trzech panów i żółta skrzyneczka wisi już na budynku :)

Udało się także kupić płytki do kotłowni. I chyba zdecydujemy się na podobne do pomieszczenia gospodarczego, bo są piękne - o ile można tak mówić o płytkach do kotłowni :D

Na podłogę gres rektyfikowany II kategorii Limone.

Na ściany również II kategoria, tym razem Paradyż Baso Nero Mono

Powiem szczerze, że przeglądając je już w domu, nie znaleźliśmy na pierwszy rzut okna żadnych defektów. Zobaczymy jak będzie przy układaniu.

Ahh! Zapomniałabym o najważniejszym! Mamy drzwi wejściowe do domu! Jesteśmy nimi zachwyceni - są cudne <3 Zdecydowaliśmy się na KMT 75 Plus Passive, Aplikacja 16-1


A co do gruntowego dylematu...

Za około tydzień chcemy wystartować z wykańczaniem ścian. I tu pytanie do bardziej doświadczonych i tych co mają też etap już za sobą. Czym gruntować? Najpierw grunt, później farba? Czy może farba gruntująca? Mamy tynki cementowo - wapienne. Myślałam nad Śnieżką grunt.. Ale wolę poszukać opinii jak to zrobić najlepiej.